۵ ابزار برای یافتن معنای خطاهای رایانه ای

هر شخصی که با وسایل مدرن دیجیتالی کار کرده باشد، مسلماً با خطاهای رایانه ای آشنایی دارد. مرحله ی اول برای حل کردن خطاها دانستن ماهیت و دلیل بوجود آمدن آنهاست و اغلب می توان نوع خطا را به کمک کد همراه آن خطا، مورد بررسی قرار داد. امروز قصد ما ترجمه کردن این خطاهاست. و لیست ما شامل ۵ ابزار برای یافتن معنای این خطاها است. شما به کمک این ابزار می توانید راه حل مناسبی برای حل کردن خطاهای رایانه ی خود بیابید. پس با ما همراه باشید….

۱- مرجع خطاهای سایت About.com

این سرویس بوسیله سایت About.com راه اندازی شده است و به شما امکان مشاهده و جستجوی خطاهای رایج کامپیوتر را می دهد. پس اگر با مشکلی مواجه شدید می توانید با مراجعه به این وب سایت شانستان را برای یافتن راه حل بیابید:

۲- مرجع خطاهای ویندوز در سایت BrianDunning.com

این سایت توضیح بسیاری از خطاهای رایج ویندوز را برای کاربران گردآورده کرده است. همچنین این سایت (BrianDunning.com) مرجعی برای خطاهای Mysql نیز هست که مطمئناً برای بسیاری مفید خواهد بود.

۳- نرم افزار WELT یا Windows Error Lookup Tool

یکی دیگر از ابزار مفید برای یافتن خطاها، برنامه ی WELT می باشد که از کاربر، کد خطا را گرفته و توضیحات آن را باز می گرداند. همچنین این برنامه به کاربران اجازه می دهد تا خطاها را بعنوان یک نوشته ذخیره کنند تا در آینده نیز بتوانند از این اطلاعات استفاده نمایند.

۴- سایت ErrorKey

این سایت یکی از کاملترین مراجع خطاهای کامپیوتری را دارا بوده و در عین حال ظاهری بسیار ساده ای دارد. شما قادرید براحتی با وارد کردن خطای خود در صفحه ی اصلی آن، توضیحات خطا را مشاهده کنید.

۵- سایت ErrorGoblin

این سایت نیز مانند سایت Error Key بوده با این تفاوت که خطاهای سیستم عامل مک (Mac) را نیز شامل می شود. همچنین، این وب سایت دارای اپلیکیشنی برای آیفون است تا دسترسی کاربران آیفون را به این سایت آسانتر نماید.

معرفی نویسنده


وبلاگنویس، طراح وب سایت و علاقه مند به مباحث IT ...

۶ نظر برای این مطلب

 1. you are great

 2. سلام
  یه سوال دارم
  چطوری از اسکریپت مدرنایزر استفاده کنم ؟ ( http://www.modernizr.com/ )
  من هرکاری کردم کار نکرد که نکرد !

 3. خیلی سایت خوبی دارید ولی اگر میتوانید مطالب جدید بیشتری بگزارید.

 4. با سلام و خسته نباشید سایت آموزنده ای هست

 5. […] Read the article: پنج ابزار برای یافتن معنای خطاهای رایانه ای […]

 6. خوب بود
  مرسی

یک نظر بگذارید