محافظت از فلش دیسک بوسیله Usb Write Protect

همانطوری که آگاهی دارید ، امروزه حافظه های همراه یا همان فلش دیسک ها (Flash Disk) بخاطر داشتن حجم و قیمت مناسب و کارایی بالا بسیار در بین افراد شایع شده است ، اما مسلم در کنار این همه حسن معایبی نیز وجود دارد از جمله اینکه بسیاری از فلش دیسک ها بعنوان منبعی از ویروس و سایر Malware ها شناخته می شوند و همین امر باعث می شود که هر کامپیوتری که با این مموری کارت ها در ارتباط است ، جان سالم بدر نبرد . اگر نگران امنیت فلش مموریهای خود می باشید و یا از اینکه دیگران از شما گله می کنند که بخاطر اتصال فلش دیسکشان با رایانه شما اکوسیستمی از ویروس در مموری شان بوجود آمده است به شما پیشنهاد می کنم که بوسیله ی این نرم افزار ایراد را از ریشه ، ریشه کن کنید. این نرم افزار که نیازی به نصب نیز ندارد ، وظیفه ی این عمل را بر عهده می گیرد که بخش Write یو اس بی شما را غیر فعال می کند. بنابراین دیگر تا زمانی که Usb شما تحت حفاظت این برنامه باشد ، هیچ ویروس و یا فایل مخربی درون فلش دیسک شما جای نمی گیرد . البته این موضوع را نیز باید در نظر گرفت که با فعال بودن این برنامه شما قادر نخواهید بود که درون فلش دیسک تان هیچ فایل دیگری نیز بریزید ، اما مسلماً زیاد با این مورد روبرو خواهید شد که فقط قصد دارید تا از یک فلش دیسک فایلی را بگیرد که در این صورت می توانید از این برنامه  که بسیار سریع و هم ساده فعال یا غیر فعال می شود ، استفاده کنید.

usb-write-protect

در یک کلام : با فعال کردن این برنامه دیگر بطور کلی بخش Write یا همان نوشتن USB رایانه شما غیر فعال می شود ، بنابراین هر نوع فلش دیسکی را که به رایانه متصل کنید ، از دست ویروس ها جان سالم بدر خواهد برد.
استفاده از این برنامه بسیار ساده است فقط لازم است که برنامه را اجرا کرده و
Usb Write Protection On را فعال کنید . مسلماً برای غیر فعال کردن این برنامه  باید Usb Write Protection Off را انتخاب کرد.
برای دانلود این برنامه که بسیار کم حجم نیز می باشد به بخش ادامه مطلب مراجعه کنید.

دانلود با حجم ۲۰۰ کیلوبایت

معرفی نویسنده


وبلاگنویس، طراح وب سایت و علاقه مند به مباحث IT ...

۵۵ نظر برای این مطلب

  1. احتمالا فایلهات hidden شدن باید حالت نمایش فایلهای hidden رو فعال کنی

  2. […] محافظت از فلش دیسک بوسیله Usb Write Protect […]

  3. اییییییوووووووووولاااااااااا
    دمتون گرم فلش Write- Protect شده بود به هیچ وجه امکان فرمت نداشت ولی با اجرای نرم افزار وoffکردن به راحتی تونستم فرمتش کنم واقعاًعالی بود باتشکر

  4. […] »محافظت از فلش دیسک بوسیله Usb Write Protect … […]

  5. نرم افزارو دانلود و اجرا کردم اما مموری گوشیم بازم فرمت نمیشه. چیکار کنم؟؟

یک نظر بگذارید