آموزش تصویری کار با Disk Defragmenter

یکی از عوامل کاهش سرعت رایانه شما ممکن است بدلیل پراکندگی اطلاعات بروی هارد دیسک شما باشد . Disk Defragmenter یکی از ابزار های مفید و در عین حال مهم ویندوز می باشد که Microsoft این نرم افزار را جزو یکی از ابزار های موجود در خود ویندوز قرار داده است.
وظیفه اصلی این نرم افزار سازماندهی فضای اشغال شده ی هارد دیسک می باشد . هنگامی که شما فایلی را بروی هارد دیسک خود می ریزید ویندوز سعی می کند تا این فایل را در اولین محل خالی که پیدا می کند قرار دهد . با پاک کردن فایلها باعث می شوید که فضای خالی بین اطلاعات رایانه تان ایجاد گردد ، بنابراین هنگامی که یک فایل بزرگ را بروی هارد دیسک خود منتقل می کنید بعلت وجود نداشتن فضای یکدست ، ویندوز مجبور است که این فایل بزرگ را در قسمتهای خالی که پیدا می کند منتقل کند ، بنابراین این فایل بزرگ در چند قسمت مختلف از هارد دیسک شما قرار گرفته است (البته در ظاهر در یک قسمت از رایانه تان قرار دارد ولی باطن چیز دیگری است) به همین دلیل برای اجرای این فایل بزرگ ویندوز مجبور می شود که فایل را از قسمت های مختلف بخواند و همین امر باعث کندی رایانه شما می گردد. گمان کنم متوجه شده باشید که این نرم افزار وظیفه ای که بر دوش دارد ساماندهی این فضای های نامناسب می باشد. در این قسمت قصد به آموزش کار با این نرم افزار گرفته ایم .

البته برای انجام اینکار می توانید از نرم افزارهای دیگری نیز مانند Norton Speed Disk  که قسمتی از برنامه Norton System Work می باشد و یا برنامه Disk Keeper که توسط کمپانی Executer Software  ساخته شده است ، بهره ببرید ، اما به دلیل همه گیر بودن و سادگی کار با این برنامه تصمیم به آموزش این نرم افزار گرفتیم.

امیدوارم از این نرم افزار نهایت استفاده را ببرید. (دانلود در بخش ادامه متن…)


حجم:۴۱۱ کیلوبایت

دانلود (لینک غیر مستقیم)

Download از سرور دوم (لینک غیر مستقیم)

برخی از توضیحات برگرفته از سایت : www.yadbegir.com

معرفی نویسنده


وبلاگنویس، طراح وب سایت و علاقه مند به مباحث IT ...

یک نظر بگذارید