اشتراک

در این قسمت می خواهیم شما با را واژه RSS آشنا کنیم

Rss مخفف واژه ی Really Simple Syyndication هست که به فارسی یعنی برقرار ارتباط بسیار ساده و یکی از بیشترین استفاده های آن اطلاع از آخرین خبرهای یک سایت (بدون نیاز به سر زدن به آَن سایت) می باشد.

برای استفاده از RSS بایستی از ابزاری استفاده کنید. که یکی از پر کاربردترین آنها Google Reader می باشد. و یا اینکه در اشتراک ایمیلی این سایت عضو شده تا مطالب جدید بسرعت و بدون هیچ دردسری به ایمیلتان فرستاده شود.

خوب چگونه اینکار را انجام دهیم؟

اینکار با توجه به نیاز شما متفاوت خواهد بود. با توجه به اینکه شما مایل باشید مطالب را در ابزاری مثل گوگل ریدر بخوانید و یا اینکه در اشتراک ایمیلی عضو شوید تفاوت خواهد کرد:

۱- اشتراک ایمیلی:

خوب همانگونه که در سمت چپ سایدبار مشاهده می کنید، می بایست ایمیل خود را در فیلد مورد نظر وارد کرده و سپس بروی دکمه عضویت کلیک کنید.

حال در صفحه ی جدیدی که باز می شود می بایست کلمه هایی که (کمی به صورت کج و راست) نوشته شده اند را درون فیلد مورد نظر وارد کنید (کلمه هایی که در عکس پایین با رنگ نارنجی نوشته شده است) و در آخر بروی دکمه ی Complete Subscription Request کلیک کنید. اینکار برای تشخیص ربات از انسان است.

حال تنها یک مرحله ی کوچک مانده است. شما می بایست به ایمیل خود وارد شوید و ایمیلی که از طرف ما برای شما آمده است را بگشایید و بروی لینکی که برای تایید ثبت نام تان، درون آن قرار گرفته است، کلیک کنید. اینکار برای این است که ما مطمئن شویم که حتماً خود شما ایمیلتان را وارد کرده اید و شخص دیگری اینکار را برای شما انجام نداده است. برای راحتی کار به عکس های زیر نگاهی بیاندازید:

توجه: اگر چنین ایمیلی را درون اینباکس خود دریافت نکرده اید حتماً نگاهی به بخش هرزنامه و یا SPAM نیز بیاندازید.

تبریک می گویم شما موفق شدید. حال از این به بعد هر مطلب جدیدی که در سایت قرار گیرد به سرعت برای ایمیل شما نیز خواهد آمد.
از همکاری شما سپاسگذارم.

۲- اشتراک خوراک یا فید (RSS)

در صورتی که می خواهید به کمک آر اس اس مطالب این سایت را دنبال کنید، می بایست ابتدا ابزار مورد نظر (مانند گوگل ریدر و یا برنامه Snarfar و.. ) را انتخاب کنید. سپس بعد از فعال سازی آن، آدرس RSS این سایت را در بخش ورودی (فید) آن وارد کنید. آدرس RSS این سایت http://feeds2.feedburner.com/p30help است. که البته اگر بروی لیوان RSS موجود در سایدبار سایت هم مراجعه کنید لینک آن را خواهید دید.

دیگران هم مطالب خوبی در اینباره نوشته اند که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مطالعه فرمایید:

RSS چیست؟

فید RSS چیست؟