رئیس جمهور آینده چه کاری نباید انجام دهد؟

از طرف دوست عزیزم محمود به این بازی دعوت شدم و همانطور که از عنوان مطلب مشخص است در مورد کارهایی که مایل نیستم رئیس جمهور کشورم انجام دهد، باید مطلب بنویسم. خوب من در این مطلب تنها چند موردی که به نظرم مهم است را بیان می کنم و از توضیح جزئیات پرهیز می کنم.

رئیس جمهور آینده چه کاری نباید انجام دهد؟

۱- دروغ نگفتن
۲- متوقف نکردن رسانه های منتقد
۳- در انجام کارها یا گرفتن تصمیمات از بالاسری ها نترسیدن

خوب من معتقدم که رئیس جمهور اگر بتوانید این سه مورد را رعایت کند که آنچنان هم کار ساده ای نیست، مسلماً کشور را رو به جلو حرکت خواهد داد. بسیاری از جزئیات در زیر مجموعه ی همین سه مورد قرار می گیرند.

در پایان من شخص خاصی را به این بازی دعوت نمی کنم، ولی هر شخصی که از طرف فرد خاصی دعوت نشده است، می تواند خود را دعوت شده از طرف من تلقی کند.

معرفی نویسنده


وبلاگنویس، طراح وب سایت و علاقه مند به مباحث IT ...

۲۱ نظر برای این مطلب

 1. سلام.
  پس اینجور که معلومه شما هم طرفدار آقای موسوی هستید و فکر میکنید که خواسته های شما را دارد.
  اما :
  ۱- آقای موسوی برای رسیدن به قدرت تهمتهای (دروغ های) زیادی به آقای احمدی نژاد زد که جوابشون رو هم در مناظره گرفتند.
  ۲- آقای احمدی نژاد به هیچ عنوان روزنامه های منتقد را نبستند بلکه این کار در زمان آقایان هاشمی و خاتمی صورت میگرفت.
  ۳- شخصی که به آقای موسوی در تبلیغات کمک های مالی (۵۰۰۰ لپتاب و ۲-۳ میلیارد کمک نقدی) می کنه حتما فردا انتظاراتی هم داره . که باید اطاعت بشه.

 2. جواب شما تنها این جمله هست که لطفاً بیشتر مطالعه کنید و اخبار رو حتماً دنبال کنید البته از یک رسانه ی آزاد…..

 3. فکر میکنم این خصویات فقط دراحمدی نژاد میشه پیدا کرد چرا که:
  با مدرک حرف میزنه
  در برابر تهمتها صبر پیشه میکنه
  در تصمیم گرفتن (با کار کارشناسی) هم ترسی نداره

 4. والا آمار دروغ دادن فکر نکنم که ارزشی داشته باشه
  تمامی آمار رسمی از سایتها معتبر خلاف حرف های آقای احمدی نژاد هست، خواهشاً یکم تحقیق کنید….

 5. رئیس جمهور آینده چه کاری نباید انجام دهد؟

  ۱- دروغ نگفتن
  ۲- متوقف نکردن رسانه های منتقد
  ۳- در انجام کارها یا گرفتن تصمیمات از بالاسری ها نترسیدن

  خوب این کارها را همگی خاتمی انجام داده و چون ایشان شال سبز را
  دور گردن موسوی انداخت پس موسوی رهرو شاه سلطان حسین خواهد بود.
  در ضمن شما که میگید آمار دروغ از شما بعیده فکر میکردم خیلی اهل فن
  و باصطلاح منطقی باشید که متاسفانه در جواب دوستان عکس این مشاهده شد.
  آقای موسوی اگر خودشان قدرت جوابگویی ندارند (که واقعا ندارند) حداقل دوروبرشان را کارشناسان اقتصادی فرا گرفته این آمار را قبلا دولت اعلام کرده بود پس چرا در آن مناظره تاریخی اسناد رو نشد و جلوی خود احمدی نژاد تهمت دروغ گویی ندادند تعصب زیاد شما باعث ویرانی مملکت خواهد شد.

 6. ستاره جان لطفاً به نکات زیر توجه کنید:
  ۱- به عقیده ی بنده آقای خاتمی کار سوم را اصلاً نتوانست خوب انجام دهد، پس از این لحاظ من خیلی به آقای خاتمی ایراد دارم.
  ۲- اتفاقاً از نظر بنده آقای محسن رضایی بهتر از تمامی کاندیدا ها توانست با آقای احمدی نژاد مناظره کند، سپس آقای موسوی پس خیال نکنید که من یک طرفدار چشم و گوش بسته و متعصب هستم.
  ۳- شما هم می گید که آمار دروغ از طرف آقای موسوی داده شده است، باید خدمتون عرض کنم که تا زمانی که آقای رضایی که دکترای اقتصاد داره به آقای احمدی نژاد نگفته بود که نرخ تورم بر اساس شاخص اصلی ۲۵ درصد هست، آقای احمدی نژاد این قضیه رو نپذیرفته بود. پس این قدر تهمت دروغ به کسی نزنید. تازه یک سوال دیگر، آیا آقای احمدی نژاد نمی دونند که شاخص اصلی همون ۲۵ درصد است پس چرا آمار ۱۵ درصد رو هی نشون دادن و روش مانور دادن، آیا این مسئله رو فریب نمیشه نام داد.
  ۴- من خودم به شخصه به بعضی از اعتقادات آقای موسوی ایراد دارم، منتها ایرادات بنده به آقای احمدی نژاد خیلی خیلی بیشتر است که باعث شده واقعاً با ریاست دوباره ایشون برای کشورم احساس خطر کنم و همین دلیل این است که در وبلاگ خودم تبلیغ آقای موسوی رو می کنم وگرنه وبلاگ آی تی رو چه به سیاست.
  ۵- همچنین باید عرض کنم که سعی کنید که اطلاعات تون رو افزایش و تکمیل کنید و مخصوصاً یکطرفه قضاوت نکنید وگرنه همین مسئله باعث ویرانی کشور خواهد شد.
  ۶- خیال نکنید که من با افرادی زندگی می کنم که اصلاح طلب افراطی هستند، من با اشخاصی زندگی و بحث می کنم که طرفدار سرسخت آقای احمدی نژاد هستند.
  ۷- یک سوال مهم چه اتفاقی باید بیافتد که شما بگید این آقای احمدی نژاد برای ریاست این کشور مناسب نیستند؟
  ۸- اگر آقای احمدی نژاد مملکت را واقعاً آباد کرده بود، شما خیال می کنید که این موج سبز تا این حد فراگیر می شد.
  ۹- نمی دونم که چرا طیف اصولگرا که یک عمر زندگی امام خمینی را سرمشق خود معرفی می کنند هنگامی که پای مصالحشون می افته همه حرف های امام رو فراموش می کنند.
  ۱۰- در انتها هم برای شما و هم برای خود و هم برای تمامی دوستان این دعا رو می کنم که انشاا… تعصب هرگز چشم و گوش ما رو کر نکنه.

 7. تلویزیون جمهوری اسلامی چگونگی سرکوب و شکنجه اسرائیلیها رو نسبت به فلسطینیها نشون میده – چرا نمیان برخورد نیروی انتظامی را با اسرائیلیها مقایسه کنند .
  شاید رهبر و سایر مسئولین هم عرب هستند و ما ها اسرائیلی که اینجوری تلافی میکنند

 8. شاید…..

 9. ببخشید شما که این همه حرف می زنید این اطلاعات رو از کجا به بدست آورده اید وقتی که ما خودمون در ایران زندگی می کنیم بعد باید بریم از رسانه های غربی اطلاعات کسب که قربونشون برم من همیشه در حق ما ایرانیا خوبی کردن بعد هم شنیدن کی بود مانند دیدن اون هم به صورت مستقیم برو همون های رو که این جوری حرف می زنن رو ببین بعد معنی زندگی سالم رو می فهمی در ضمن حرف می زنی سند بیار قاطعانه مثل احمدی .
  احمدی ای قلب ایران زنده باش
  تا غروب فتنه ها پاینده باش
  کوچیک شما فردین

 10. عزیز دل نرخ تورم یکیش سالانه هست و یکیش نقطه ای. شما تورم رو وقتی می ره بالا همون جا نگرش می داری و پایین اومدنش رو کور می شی و نمی بینی. مهم اینه که تورم هر ماه داره پایین تر میاد نه این که قبلا بالا بوده. یعنی آدم چقدر می تونه خنگ باشه که مثل شما فکر کنه!
  یه آیه در قرآن هست که می گه: صُمٌّ بُکْمٌ عُمْیٌ فَهُمْ لَا یَرْجِعُونَ (آنها کر و گنگ و کورند و (از ضلالت خود) بر نمی‌گردند. )

 11. قضیه تمام شد وتا ۴سال آینده ببینیم خدا چه میخواهد…

 12. والا فردین جان طوری حرف می زنی که انگار من توی یه کشور دیگه زندگی می کنم، خود من هم توی وسط ایران زندگی می کنم. تازه تا زمانی که بر اساس منطق و استدلال بشه حرف زد از کافر هم میشه حرف یا اطلاعات نقل کرد، رسانه ی غربی که سهله…. دوم اینکه من دم خروس رو باور کنم یا قسم حضرت عباس رو… وقتی می بینم که تورم هست، مشکل هست، بیکاری هست و… چطور قبول کنم که اوضاع مملکتم خوبه و یا بهتر شده… آمار تورم فکر کنم که در این زمینه کاملاً گویا باشه…
  بعدش نمی دونم که چرا همش شما حالت مقایسه ای می گیرید تا بتونین مشکلات خودتون رو بپشونین خوب اگه اونا مشکل دارن، این دلیل نمیشه که من بگم ندارن، دارن خوبش هم دارن ولی چرا ما باید مشکلاتمون رو توی مشکلات اونا بپوشونیم…
  موفق باشی…

 13. صائب جان خود شما و همه می دونن که معیار اصلی برای نرخ تورم همون روش سالانه هست که ۲۵ درصد میشه … دوم اینکه دلیل پایین اومدن نرخ تورم رکودی هست که توی بازار بوجود اومده… تازه یک مقایسه ی کوچیک: دولت آقای خاتمی دولت رو با نرخ ۱۷ تحویل گرفت و با ۱۱ تحویل داد، اما آقای احمدی نژاد با ۱۱ گرفت و الان با ۲۵ هنوز تحویل نداده خوب کاهش ۶ درصدی بهتر بوده یا رشد ۱۴ درصدی دولت آقای احمدی نژاد …. به این نکته هم توجه کنید که در همه جا رشد آمار مفید نیست….
  خوب مسلماً دلیلتون برای این رشد تورم چیزهایی مثل تحریم یا مشکلاتی هست که دولت های دیگه برای ما بوجود اوردن… خوب باید خدمتتون عرض کنم که پس حتماً باز توی سیاست خارجی ما دچار مشکل بودیم که تا این اندازه برای ما تحریم و مشکل بوجود اوردن…
  من شما رو خدایی نکرده، خنگ یا کودن یا هر چیز دیگه ای صدا نمی زنم ولی تنها برای شما که آقایی می خوام که کمی چشماتون رو باز کنید و عینک تعصب رو از چشماتون بردارید…
  موفق هم باشید…
  در مورد اون آیه قران هم باید خدمتون عرض کنم که دقیقاً همین آیه رو میشه که برای خود شما بکار برد…

 14. تمام شد اما دیگه ۴ سال دیگه ای در کار نیست نه ۴ سال دیگه بلکه سالیان سال حق ما ضایع می شود ، همانگونه که شاهد بوده ایم .

 15. لطفا دعوا نکنید

 16. خدا نگهدار آقای موسوی
  خدا نگهدار آقای احمدی نژاد
  خدا نگهدار آقای رضایی
  خدا نگهدار آقای کروبی

 17. آقا جان! منفی در منفی میشه مثبت! یعنی شما گفتی چه کارهایی نباید انجام دهد (دروغ نگفتن)!!!! یعنی دروغ بگه!
  شما میر حسینی‌ها هم ریاضی‌تون خیلی ضعیفه‌ها ;)

 18. :)))) مگه ایجوری فقط مثبت بشه….

 19. سلام.با شما آقا مهدی موافقم.این احمدی نژاد بود که سهراب اعرابی و ندا آقاسلطان رو کشت نه موسوی.در روز قدس برای آزادی خودمون شعار میدیم.
  روز پیروزی یاران خدا نزدیک است.
  VVVVVVVVVVVVVVVV

 20. من چند روزه با این سایت آشنا شدم فکر نمی کردم که اطلاعات سیاسی شما اینقدر پایین باشه که بگید موسوی بهتره ….

 21. متاسفانه اطلاعات سیاسی من هنوز هم پایینه و باز هم میگم که موسوی خیلی بهتره….

یک نظر بگذارید