۵ ابزار مبتنی بر وب برای مرور سریعتر صفحات وب

اگر شما جزو کسانی هستید که به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارید و صفحات وب را به کندی مشاهده می کنید، مطلب امروز من، مختص به شماست.

world-mouse

در این مطلب به شما چندین سایت مختلف را معرفی می کنیم که کار این سایتها گرفتن آدرس سایت مورد نظر شما و تحویل دادن نسخه ی کم حجم آن است. در حقیقت تمامی عناصر غیر ضروری را از صفحه ی وب مورد نظر حذف کرده و با این عمل به نمایش صفحه ی مورد نظر، سرعت می بخشند. سایت ها را به ترتیب معرفی می کنیم:

۱- Finch

Finch وبسایتی است که برای شما راه بهتری را برای مشاهده ی سریعتر صفحات اینترنت محیا می سازد. این سایت آدرس وبسایت مورد نظر شما را گرفته و آن را با فرمتی سبکتر به شما تحویل می دهد.

پ.ن : این سایت بروی سرور گوگل است و از همین جهت برای افراد داخل ایران قابل دسترس نیست.

برای مثال صفحه ی خانگی وب سایت نیویورک تایمز چیزی در حدود ۱۱۰ کلیوبایت است، و با سایر اجزای صفحه (عکس، اسکریپت و..) چیزی در حدود ۱٫۴ مگابایت را شامل می شود، در صورتی که با استفاده از Finch شما این حجم را به ۸۴ کلیوبایت کاهش می دهید. البته مسلماً در این صورت صفحه ی مورد نظر زیبا به نظر نمی رسد ولی  ۹۴% در آن صرفه جویی شده است.

۲- Mobtimizer

mobtimizer

این سایت برای افرادی که دارای سرعت واقعاً آهسته ای هستند، بسیار مفید است. و تقریباً سایت موردنظرتان را به مانند آنچه که درون تلفن همراه تان می بینید، خواهید دید. زیرا تمامی عناصر گرافیکی غیر لازم را حذف کرده و تنها مطالب سایت را نشان می دهد.

پ.ن : این سایت برای سایتهایی با زبان فارسی مشکل دارد.

۳- IYHY

IYHY نیز مانند سایتهایی قبلی است، با این تفاوت که هیچ گونه عکسی را از سایت مورد نظر به شما نشان نمی دهد و در حقیقت فقط متن را به شما تحویل می دهد.

در صورتی هم که در این سایت عضو شوید، آدرس تمامی سایتهایی که از طریق این سایت مشاهده کرده اید، برای شما ثبت خواهد شد و در آینده با کلیک بروی آدرس آنها، می توانید آن صفحات را مشاهده کنید و دیگر نیاز به تایپ مجدد آنها ندارید.

۴- Quietub

و آخرین سایت، یک سرویس رایگان که به شما اجازه می دهد کلیپ های درون سایت یویتوب را بدون هیچگونه تبلیغ و بخش نظرات، دموی سایر کلیپ ها و.. مشاهده کنید. در حقیقت این سایت تمامی بخشهای اضافی کلیپ را حذف کرده و به شما تنها کلیپ را تحویل می دهد. واقعاً می تواند مفید باشد….
همچنین برای کلیپی که درون مشاهده می کنید، یک لینک کوتاه نیز می سازد تا بتوانید راحت تر و سریعتر آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

پ.ن : علاوه بر سایت Youtube از سایتهای BBC iPlayer و Viddler و Vimeo نیز پشتیبانی می کند.

امیدوارم که از چهار سایت معرفی شده، نهایت استفاده را ببرید.

معرفی نویسنده


وبلاگنویس، طراح وب سایت و علاقه مند به مباحث IT ...

یک نظر برای این مطلب

  1. نکات آموزشی بیشتری در مورد سرویس های مبتنی بر وب بزارید در حد یک سیمینار

یک نظر بگذارید

شما می بایست وارد شوید برای ارسال یک نظر