۴ سایت برای یافتن جایگزین نرم افزارهای شما

هر شخصی زمان های زیادی را در حال کار با نرم افزار های مورد علاقه ی خود سپری می کند. اما چرا معمولاً دل کندن از یک نرم افزار برای شما سخت است؟ مسلماً جواب آن تنها یک کلمه است«عادت». بله درست است معمولاً دل کندن از عادت ها کار چندان راحتی نیست به گونه ای که دل کندن از یک نرم افزار مجازی نیز سختی های مخصوص به خود را دارد…

اما شاید بهتر باشد تا در این مطلب عادت خود را فراموش کرده و افق دید خود را وسیعتر کنیم….

نگران نباشید، قصد نداریم تا شما را مجبور به دل کندن از نرم افزار محبوبتان کنیم. اما قصد داریم تا دیدتان را باز کنیم، به معنای ساده تر می خواهیم نرم افزار دیگر مرتبط با نرم افزار مورد علاقه تان را به شما معرفی کنیم. خدا را چه دیدید؟ شاید جای خود را در دل شما باز کرد و برای همیشه در گوشه ای از دسکتاپتان جا خشک کند.

پس متوجه شدید که امروز قصد داریم به شما بیاموزیم که چگونه نرم افزارهای مشابه با نرم افزارهای مورد علاقه تان را بیابید؟

اما قبل از شروع رسمی درس بدانید که شما خوب یا بد یک نرم افزار را نخواهید فهمید تا زمانی که با یک نرم افزار دیگر مقایسه اش کنید. همچنین این خبر خوش را به آن دسته از مهاجرین که به مک یا لینوکس مهاجرت می کنند باید داد که این مطلب بدرد آنان نیز می خورد.

ما به شما ۴ سایت را معرفی خواهیم کرد که به کمک آنها به هدف خود دست پیدا خواهید کرد:

۱- LinuxAppFinder

linux-app-finder

همانگونه که از نام این سایت مشخص است، بوسیله ی این سایت نرم افزارهای مرتبط با لینکوس را خواهید یافت. برای مثال اگر می خواهید معادل نرم افزار فتوشاپ را درون لینوکس بیابید. کافیست که در جستجوی این سایت نام فتوشاپ را تایپ کنید تا نتایج زیر برای شما نمایان شود:

linux-app-finder2

همانگونه که مشاهده می کنید، این سایت چندین نرم افزار مختلف که کارایی همچون فتوشاپ دارند را برای لینوکس به شما معرفی کرده است. مسلماً برای افرادی که قصد مهاجرت به لینکوس دارند این سایت بسیار مفید خواهد بود.

۲- AlternativeTo

alternative-to

یک سایت زیبا و بسیار جامع که شامل نرم افزارهای ویندوز، مک و لینوکس می شود. بنابراین شما در این سایت هم می توانید نرم افزار مشابه برای سیستم عامل خود (مثلاً ویندوز) و هم نرم افزارهای مشابه برای سیستم عامل های دیگر (مثلاً لینوکس یا مک) را بیابید.

alternative-to2

علاوه بر این، سایت مذبور اطلاعات خیلی مفیدی در مورد هر نرم افزار به شما می دهد که مفید واقع می شوند.

۳- Osalt

osalt.com

این سایت نیز کارکردی مشابه موارد قبلی دارد، منتها فرق آن این است که شما می توانید نرم افزار کدباز مشابه نرم افزار خود را بیابید. همانگونه که می دانید نرم افزار های کدباز عموماً رایگان هستند، بنابراین شما به راحتی می توانید یک نرم افزار رایگان معادل نرم افزار اصلی خود پیدا کنید.

اما در ایران متاسفانه معمولاً تفاوت چندانی بین نرم افزار کدباز و تجاری وجود ندارد.

۴- Wakoopa

wakoopa

بله درست است از این سایت نیز می توانید بعنوان یابنده ی نرم افزارها مشابه کمک بگیرید. البته ساختار این سایت کمی با سایر موارد دیگر متفاوت است ولی از آنجاییکه واکوپا می تواند بعنوان دیتابیسی از اکثر نرم افزارهای موجود در بازار باشد. بنابراین می توان از آن برای این هدف کمک گرفت. همچنین به کمک این سایت می توانید محبوبترین نرم افزار ها را پیدا کنید که همین عامل مطمئناً دلیلی است تا برای یکبار هم سری به آن نرم افزار بزنید.

پ.ن: سایت معرفی شده در مورد دوم واقعاً یک سایت جامع و کامل می باشد، پس حتماً سری به آن بزنید.

معرفی نویسنده


وبلاگنویس، طراح وب سایت و علاقه مند به مباحث IT ...

۵ نظر برای این مطلب

  1. مرسی علیرضا جان…
    مفید بود

  2. مطلب خیلی خوبی بود. متشکرم.

  3. […] ۴ سایت برای یافتن جایگزین نرم افزارهای شما نوشته شده توسط مهدی رادی در تاریخ ۱۶ / ۱۱ / ۱۳۸۸ در دسته ی اینترنت, معرفی سایت و با ۲ نظر » […]

  4. […] ۲۰۱۰-Jul-03 مطلب خیلی خوبی بود. […]

یک نظر بگذارید